Z Muzejní noci v Brně se podle všeho už stal zvyk. Sice se letos konala “teprve” po sedmé, ale všichni už ji berou jako něco zažitého, automatického, něco, bez čeho by už květen v Brně nebyl květnem. Někteří milují tu atmosféru, kdy ožije celé město a na každém rohu se dají potkat hloučky lidí s brožurkami v ruce, jak urputně diskutují, jestli to nebude blíž tadyhle a do toho dalšího muzea až potom, jiní si zase nenechají ujít možnost dostat se do muzeí nejen zadarmo, ale taky v lákavém čase po setmění, a někteří Muzejní noc jednoduše berou jako příležitost se podívat na místa, kde ještě nebyli a nějak se nemohou rozhoupat se tam vydat.

O Muzejní noc je v Brně každým rokem větší zájem a aby také ne, když je tolik muzeí a tolik nádherných výstav. Jednou z nich letos byla i ta v Podhoráckém muzeu – Svět mužů. Krásně zpracované téma nalákal nejen kluky, muže, pány, táty a dědy, ale všechny bez rozdílů. Všechno to bylo doplněno také tématickým doprovodným programem, který příjemně korespondoval s právě zahájenou výstavou.

Bohužel Brněnská muzejní noc netrvá věčně, ale aspoň se už můžeme těšit na tu příští, na které již jistě organizátoři už jistě začínají pracovat. Protože bez pořádných a poctivých příprav bysme nikdy neměli možnost si užít jednu z nejhezčích nocí ve městě.

Leave a Reply

*

*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing